Podeli ovu vest

Blog / Izdvajamo za Vas / Saveti

Roditelji, ovako se PRAVILNO kombinuju namirnice!

Roditelji, ovako se PRAVILNO kombinuju namirnice!

Jedan od mnogo važnih segmenata zdrave ishrane jeste pravilno kombinovanje pojedinih grupa namirnica.

Osim učenja dece o pravilnim principima ishrane i vrsti namirnica, važno je naučiti ih da iste ispravno kombinuju.

Suština je u tome da se uneta hrana dobro svari a hranljivi sastojci u potpunosti iskoriste. Ukoliko se hrana loše kombinuje dolazi do procesa truljenja u probavnom traktu i u tom slučaju više je štete nego koristi od unete hrane, zbog oslobađanja toksina do kog dolazi u organizmu.

ishrana

Namirnice bogate belančevinama

Meso, riba, jaja, pečurke ,mleko, sir, jogurt, orašasto povrće
↓* dobro se kombinuju sa:
Povrćem
Sirovo, bareno i sok od svežeg povrća. Zeleno, žuto,crveno povrće, mlade mahunarke (grašak,pasulj,boranija)
( NE KROMPIR)

*Odnos povrća u istom obroku treba da je→ 70% sirovog  30% barenog

namirnice_bogate_skrobom

↓* povrće se kombinuje sa

 Namirnicama bogatim skrobom

Krompir, hleb ( ražani, graham, od integralnih žitarica), pšenica, pirinač, ovas, raž, testenine

voce

Voće koje brzo fermentiše – maline, kupine,trešnje, dinje, breskve, kruške, jagode, pomarandže,ananas, kivi, lubenice, smokve, kajsije, grožđe, grejpfrut,višnje, šljive

  • Jedu se zasebno i to samo po jedna vrsta voća.
  • Pre i nakon konzumiranja ovog voća naophodno je napraviti pauzu od minimum 1h

Ostalo voće- jede se zasebno i neophodna je pauza od 3h nakon ovog voćnog obroka.

 

ana-todorovic-nutricionista-225x300

Ana Todorović je završila gimnaziju i Višu medicinska škola, smer viši dijetetičar nutricionista.  Pohađala je i uspešno okončala Strukovne specijalističke studije iz oblasti Javnog zdravlja, uže specijalnosti za ishranu dece i adolescenata, kao i Fakultet za strateški i operativni menadžment. Od 2008. godine, u timu sa psihologom ili psihijatrom, radi u Preventivnom centru Doma zdravlja Savski venac, na poslovima koji podrazumevaju savetodavni rad vezan za pravilnu ishranu, promenu navika i poboljšanje zdravstvenog stanja različitih populacionih grupa: dece, adolescenata, trudnica, dojilja, gojaznih, pacijenata sa dijabetesom, hipertenzijom, zatim podršku obolelim od karcinoma u toku i u periodu oporavka, kao i onima sa poremećajima u ishrani kao što je anoreksija.

U ulozi edukatora i rukovodioca radionica u školama, učestvovala je u projektu SupeRučak, namenjenom deci školskog uzrasta. Projekat je sproveden u saradnji sa Kompanijom Delhaize. Takođe, u svojstvu predavača, aktivno učestvuje na tribinama koje se održavaju u okviru Festivala zdravlja.

Jedan je od osnivača udruženja PositiveLifeStyle, koje se bavi poboljšanjem kvaliteta života građana kroz edukaciju o pozitivnim stilovima života.

Majka je šesnaestogodišnjeg školarca.

Podeli ovu vest

1 Komentar

Ostavi odgovor

Vaša email adresa neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Mozete koristiti ove HTML tagove i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Izgubljena šifra

Registruj se