Podeli ovu vest

Izdvajamo za Vas / Saveti

Tri pravila Bila Gejtsa kada je reč o deci i upotrebi mobilnih telefona

Tri pravila Bila Gejtsa kada je reč o deci i upotrebi mobilnih telefona

Za većinu ljudi imena Bil Gejts i Stiv Džobs sinonimi su za tehnološke inovacije. Ali, iako su oni praktično zaslužni za to što kompjuteri i mobilni telefoni danas izgledaju tako kako izgledaju i iako su ih oni učinili dostupnim široj populaciji, i jedan i drugi su veoma strogi kada je reč u upotrebi tehnologije u kući.

Zašto BATINE ne daju rezultate: Fizičko kažnjavanje dece nikad nije pravo rešenje!

U MOJOJ PORODICI SE ŽIVI PO PRAVILU TEŠKOG!

Konkretno, Bil Gejts od svoje dece traži da poštuju tri pravila:

Prvo, nema mobilnih telefona pre 14. rođendana.

Drugo, nema mobilnih telefona za stolom dok se jede.

Treće, mobilni telefon se ne nosi u krevet.

 

ISTRAŽIVANJE U SRBIJI: ŠTA DECA NASLEĐUJU OD RODITELJA A ŠTA STIČU ODRASTANJEM?

Jednom prilikom u intervjuu za The Mirror, Gejts je rekao, “Zadatak roditelja je da uvek traži isključivo dobre načine za upotrebu tehnologije, kao što je upotreba u svrhu učenja ili održavanja kontakta s prijateljima, ali i da paze da upotreba ne postane neumerena.

Podeli ovu vest

Ostavi odgovor

Vaša email adresa neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Mozete koristiti ove HTML tagove i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Izgubljena šifra

Registruj se